GROUP 1
Chairman: Annette Topham – Penlee BC – Tel: 01736 351310
Vice Chairman: Vacancy
Administrator: Sonia Arthur – Porthleven BC – Tel: 01736 755287
37 Vicarage Gate, St. Erth, Hayle, TR27 6JR
Assistant Administrator: Don Haley – Porthmeor BC – Tel: 07857 679251
74 Long Croft Crescent, Hayle, TR27 4FT
Treasurer: Jill Murray – Porthleven BC – Tel: 07519 877210
Mor-an-Waugh, 24 Claremont Terrace, Porthleven, TR13 9JU
GROUP 2
Chairman: Jennie Dyer – Kensey Vale BC – Tel: 01566 451417
Vice Chairman: Brian Wonnacott – Bude BC – Tel: 01409 221037
Administrator: Alan Butler – Bude BC
28 Upton Meadows, Lynstone, Bude EX23 0RB – Tel: 01288 355254
Assistant Administrator: Fran Turner – Liskeard BC
5 Caunter Road, Liskeard, PL14 3NY – Tel: 01579 343854
Treasurer: Su Percival – Saltash BC – Tel: 07816 396777
51 Pounds Park, Saltash, PL12 6BT
GROUP 3
Chairman: Helen Pollard – Imerys BC
Tel: 01726 850048
Vice Chairman: Malcolm McCarthy – Newquay West End BC
Tel: 07808 221678
Administrator: Shirley Coad – St Austell BC – Tel: 01726 338799
36 Victoria Road, Roche, St. Austell, PL26 8JF
Assistant Administrator: Max Richards – Stenalees BC -Tel: 01726 73676
6 Waverley Court. Brockstone Road, St.Austell, PL25 3DP
Treasurer: Vacancy
GROUP 4
Chairman: Richard Rowe – Chacewater BC – Tel: 01326 376649
Vice Chairman:
Adminstrator: Elizabeth Bray – Truro BC – Tel: 07791 481069
7 Stanley Terrace, Plain-an-Gwarry, Redruth, TR15 1HX
Assistant Administrator: Tom Reid – Falmouth BC – Tel: 01326 316699
10 Penmere Court, Falmouth, TR11 4AB
Treasurer: Malcolm Dearnley – Mawnan BC – Tel: 01326 251133
Dowren, 7 Shute Hill, Mawnan Smith, Falmouth TR11 5PQ
GROUP REPRESENTATIVES ON BOWLS CORNWALL EXECUTIVE BOARD
MEN
Group 1: Don Haley (Porthmeor BC)
Group 2: Alan Butler (Bude BC)
Group 3: Max Richards (Stenalees BC)
Group 4: Tom Reid (Falmouth BC)
LADIES
Group 1: Sonia Arthur (Porthleven BC)
Group 2: Fran Turner (Liskeard BC)
Group 3: Shirley Coad (St Austell BC)
Group 4: Elizabeth Bray (Truro BC)
GROUP REPRESENTATIVES ON COMPETITIONS AND DEVELOPMENT COMMITTEE
MEN
Group 1: Don Haley (Porthmeor BC)
Group 2: Alan Addis (Kensey Vale BC)
Group 3: Max Richards (Stenalees BC)
Group 4: Graham Irons (Redruth BC)
LADIES
Group 1: Sonia Arthur (Porthleven BC)
Group 2: Judith Prynne (Dunheved BC)
Group 3: Shirley Coad (St Austell BC)
Group 4: Elizabeth Bray (Truro BC)
GROUP COUNTY SELECTORS
MEN
Group 1: Mark Rosewarne (Camborne BC) 07970 003648
E-mail: mark.rosewarne@surfanytime.net
Group 2: Peter Prynne (Kensey Vale BC) 01566 777538
E-mail: pprynne@talktalk.net
Group 3: Max Richards (Stenalees BC) 01726 73676
E-mail: wrichards727@btinternet.com
Group 4: Graham Irons (Redruth BC) 01209 217870
E-mail: grahamkirons49@gmail.com
Group 1: Rose Clegg (St. Ives BC) 07540 823090
E-mail: rosemarieclegg@googlemail.com
Group 2: Rosalind Redfern (Callington BC) 01579 350164
E-mail: waysideng@btinternet.com
Group 3: Christine Hore (St. Stephen in Brannel BC) 01726 822897
E-mail: chris-hore@hotmail.com
Group 4: Vacancy